Fakehrej na Steamu

PS4/X1 - přehled her

PS4/X1 - rozlišení, fps

Žebříčky prodejnosti

Gamebazar.CZ



32
28
18
9




 Online:



Listování novými příspěvky:

«
»


^
Zprávy: přijaté | odeslané

Příjemce:







Vyhledávání



Prohledat tagy

Fulltext





Uživatelské jméno:

Heslo:

Zůstat přihlášen/a:





 Online:


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
jarekjarek - 18.05.2026 v 16:50:39 - new
* editováno 18.05.2026 v 18:30:05

MC PS5 verze LEGO Batman: Legacy of the Dark Knight z 47 recenzí 84/100
www.metacritic.com/g…

Společnost Sony Interactive Entertainment před malou chvilkou oznámila, že od 20. května navyšuje kvůli současným tržním podmínkám cenu předplatného PlayStation Plus Essential pro všechny nové předplatitele. Dosavadní cena byla za měsíční předplatné 8.99 euro, nová bude 9.99 euro. Hráči, kteří preferují tříměsíční předplatné, zaplatí 27.99 euro místo dosavadních 24.99 euro. Roční varianty by se zdražování nemělo týkat, stejně tak dražších verzí PlayStation Plus – Extra a Premium. Novou cenu v českých korunách zatím nevíme, ale podle přepočtu bude předplatné na měsíc o zhruba 25 korun dražší.

+ - 0
LykantropLykantrop - 18.05.2026 v 15:50:59 - new

Změna grafického stylu na Cell-shade vyšla Take-Two na 50 milionů dolarů a stála rok vývoje navíc. Přitom hra byla už téměř hotová a do vydání chyběly pouhé dva měsíce. Jako docela mazec. Ale vyplatilo se to.
www.ign.com/articles…

+ - 0
TragedyTragedy - 17.05.2026 v 17:31:52 - new

Saros dohrán. Nechal jsem v tom nějakých 25 hodin a každá minuta byla napěchovaná akcí a zábavou. Projel jsem to ale křížem krážem a už jsem tak nabušenej, že se ta hra stala možná až moc jednoduchou :) A to zdaleka nevyužívám vše co ten boj nabízí. Takže víc už z toho asi nevydojím.

Každopádně doporučuju i těm, kteří se báli Returnalu... toto je MNOHEM přístupnější a díky několika možnostem nastavení klidně i pro casuály.

Jediný co bych autorům vytknoul je nesmyslný nastavení pro alternativní střelbu (má každá zbraň). Je potřeba namáčknout levý trigger do poloviny (heptika ho přizastaví) a pak lze střílet alternativní střelbou. Je to ale opravdu neintuitivní a krkolomný, takže jsem to celou hru vůbec nepoužíval. Mohl jsem si přenastavit ovládání, ale to už jsem měl vše tak zažitý, že jsem se do toho radši nepouštěl.

Jak je u Housemarque zvykem, tak je to zase plný frenetický akce, bullethellu a hromady particle efektů. Tentokrát přizdobený větší porcí příběhu a super atmosférou ala Horizont události / Dead space.

Za mě 9/10 ale trošku mi tam chybí nějaký end-game content.

+ - 5
LykantropLykantrop - 18.05.2026 v 14:20:36 - new

Zrovna u týhle hry mě jako u jediný štve, že není i na Ps4, která by to v pohodě utáhla.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 18.05.2026 v 16:53:50 - new

Ne

+ - 2
LykantropLykantrop - 18.05.2026 v 18:10:46 - new

Kdyby to trochu ořezali, tak jo.

+ - 0
TragedyTragedy - 18.05.2026 v 19:59:27 - new

Myslím, že fakt ne. Co se tam občas děje je fakt masakr.

+ - 1
Rocker93Rocker93 - 17.05.2026 v 20:05:15 - new

K tvému negativu - jak jsi to popsal, to ještě vypadá celkem ok, tak dovysvětlím. Ale to tlačítko má tři stavy - standard shooting, alternative a plné držení je "rázová vlna", nebo jak to popsat, která má mnohem delší dobíjení. Takže se v zápalu boje z alt přetavíte do vlny, kterou jste vůbec nechtěli použít na slabého nepřítele.

+ - 0
TragedyTragedy - 17.05.2026 v 20:29:45 - new

jj, přesně tak.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 17.05.2026 v 18:18:05 - new

Hraju taky. Upřímně, zatím se mi Returnal líbil víc. Ale jsem teprv ve 3. biomu.
Pozitiva (jak pro koho) - přístupnější, větší progress v jednom runu, kratší runy, více příběhu a jasně řečeného lore.
Negativa (primárně kvůli tomu, že jsem hrál Returnal):
- víc mi sedělo tajemno Returnalu, samota - tady vám do toho často někdo kecá a v mých očích to snižuje na atmosféře
- tahle ukecanost podle mě i zhoršuje tempo, kde mizí Returnalové nebo Hadesové "ještě jeden run"
- bossové jsou zatím fádní a jednoduší
- zbraně bez autohitu mi moc nedávají smysl, nepřijde mi, že by byly zásadně silnější, aby se vyplatilo je brát
- občas frame dropy a sem tam mě vytrhne ze zážitku doskakování objektů /stínů (ano, i na Pro, na Redditu je k tomu vlákno)

+ - 2
JHfr3akJHfr3ak - 18.05.2026 v 09:06:47 - new

Je zajímavý že jak tu oba píšete že je to přístupnější, tak se to paradoxně míň prodává.
Že by to bylo tím že lidi co vyzkoušeli Returnal kterej na ně byl moc těžkej odrazuje že se jedná svým způsobem o jeho nástupce (ostatně i já jsem tu psal že to vypadá jako DLC)?
U mě je problém proč do toho půjdu až to bude v plusku, že nějak přestávám mít radost z hraní rogue-lite her.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 18.05.2026 v 17:13:05 - new

Asi jo. Ale marketing mi nepřišel nic moc a ještě k tomu je Saros o 20 dolarů dražší, než byl Returnal při vydání.

+ - 0
TragedyTragedy - 18.05.2026 v 20:00:54 - new

Jo, ta cena bude asi hlavní důvod. Animacek je tam poskrovnu a pořád je to víceméně arkada.

+ - 0
jarekjarek - 16.05.2026 v 22:20:02 - new
* editováno 16.05.2026 v 23:09:22

To fakt je ve Forze...
youtu.be/eNZTvuIWcps…

Kdo ji kupuje ať se nedívá :⁠-⁠D

+ - 0
gygantgygant - 18.05.2026 v 16:56:58 - new

No jo, nejsem cílovka, já to vždycky věděl.

+ - 0
much0Jmuch0J - 16.05.2026 v 10:15:51 - new
* editováno 16.05.2026 v 10:17:41

Docela pěkná zpráva od AMD o FSR 4.1 - na konci 2026 přijde konečně podpora i 7xxx karet a počátkem 2027 i pro 6xxx.

Jakožto spokojený majitel 6750XT uvítám lehké prodloužení životnosti, přestože nemám problém ani s těma nejnáročnějšíma hrama.

+ - 0
jarekjarek - 16.05.2026 v 12:19:53 - new
* editováno 16.05.2026 v 12:32:46

Prý už v červenci...
Upscalovací technologie FSR 4.1 dostupná na grafických kartách Radeon RX 9000 nakonec zamíří i na starší řady RX 7000 a RX 6000. V prvním případě se hráči dočkají již v červenci, ve druhém až začátkem roku 2027.
www.zive.cz/clanky/a…

+ - 1
much0Jmuch0J - 16.05.2026 v 12:44:13 - new

Což je dobře, pač AMD řešení je algoritmus, není to závislí na tensorovejch jádrech. FSR 4.1 poběží na starších 7 a 6 sériích přes INT8, na 9 pak pod FP8. Důvodem optimalizace je PSSR, který běží na INT8, ale má něco kolem 300TFLOPS oproti 190TFLOPS, čili kvalita obrazu bude stejná/podobná, ale nárust FPS bude menší.

A to je ok! Největším neduhem starších FSR, hlavně 2, kterej moje karta ještě oficiálně podporuje, je kvalita obrazu. Nárůst v průměru je tak 15-20FPS, ale za cenu fragmentace. Co jsem koukal, tak FSR 4.1 tohle přesně řeší, takže konečně budu moct vyzkoušet tuhle ptákovinu nějak víc i na AMD.

+ - 0
jarekjarek - 16.05.2026 v 13:07:01 - new
* editováno 16.05.2026 v 13:07:36

A vím prd :⁠-⁠D
Na konzolích furt ale není standard 60fps?PCčkaři máte i málo 120fps mi přijde.
Na PS4 PRO jede většina 30fps že?a stačí mi to :⁠-⁠D

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 16.05.2026 v 13:48:35 - new

Na PS5 Pro je standard 60-120, na Switchi 2 to 30-60.

+ - 0
jarekjarek - 16.05.2026 v 16:41:28 - new

Ale lepší je stabilních 30fps než 60fps které skáčou nahoru dolů že? hlavně ať na klasické PS5 si GTA VI udrží 30fps.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 16.05.2026 v 17:54:52 - new

Ne, když máš VRR.

+ - 0
jarekjarek - 16.05.2026 v 19:16:21 - new

Jaj kdo se má v tom vyznat :⁠-⁠D než bude hokej tak si jdu na chvíli zahrát Killzone: Shadow Fall ať to jede fps kolik chce.

+ - 3
much0Jmuch0J - 16.05.2026 v 13:28:47 - new

To je strašně blbá metrika - každá hra může běžet 120FPS, nebo víc, ale vývojáři před optimalizací dají přednost hezké grafice. Ono jde mít tak nějak oboje, ale chce to práci, zrovna včera jsem hrál Uncharted 4 a tam je singl 1080p 30FPS a multak 720p 60FPS.

+ - 0
jarekjarek - 16.05.2026 v 19:24:50 - new
* editováno 16.05.2026 v 19:44:43

No kdyby jely na 120fps tak by ty hry vypadaly asi podstatně hůř.a taky záleží na vývojářích jak jsou schopní.a ne každý se honí za grafikou.
Mě stačí jak vypadá Uncharted 4, TLoU2.
Miluju ve hrách detaily.

+ - 0
much0Jmuch0J - 16.05.2026 v 19:41:31 - new

Já jsem si schopnej užít i ošklivou hru, když je to zábava. Bohužel, některý nemají víc co nabídnout a jsou to jen naleštěná bída.

+ - 3
jarekjarek - 15.05.2026 v 18:52:09 - new

PS5 testuje novou funkci s nejhranějšími hrami ve vaší zemi
indian-tv.cz/clanek/…

+ - 0
jarekjarek - 14.05.2026 v 19:11:39 - new
* editováno 15.05.2026 v 16:31:56

Na Epic Store zdarma

Sunderfolk - Standard Edition
store.epicgames.com/…

The Telltale Batman Shadows Edition
store.epicgames.com/…

Obchod GOG nově podporuje české koruny. Regionální ceny mají lépe odpovídat našemu trhu
indian-tv.cz/clanek/…

+ - 0
jarekjarek - 14.05.2026 v 14:04:03 - new
* editováno 14.05.2026 v 21:31:07

Metacritic Forza Horizon 6 zatím 90/100
www.metacritic.com/g…

Recenze 9/10
www.konzolista.cz/cl…

DF se podívalo na Forzu
youtu.be/suSRtoa63-0…

A ještě jedno porovnání
youtu.be/lqZHxE6QCeA…

Xbox v Česku chystá velkou fanouškovskou akci k vydání Forza Horizon 6.Ve Frenštátu pod Radhoštěm 23.května od 12hod
indian-tv.cz/clanek/…

+ - 0
HordaHorda - 15.05.2026 v 10:27:42 - new

O půlnoci jsem zapl na hodinu, z toho půl hodiny ladění postavy :-D na tu akci asi pojedeme s deckama, to bude něco pro ně.

+ - 1
TragedyTragedy - 15.05.2026 v 10:03:42 - new

Až to bude na PS za filutovku, tak určitě pořídím.

+ - 0
jarekjarek - 15.05.2026 v 11:19:17 - new

Za filutovku to bude tak za 2 no spíše 3roky.

+ - 0
jarekjarek - 13.05.2026 v 18:18:14 - new
* editováno 13.05.2026 v 18:34:23

Od 19.května v PS+

PlayStation Plus Extra a Premium | Herní katalog

Star Wars Outlaws | PS5

Red Dead Redemption 2 | PS4

Bramble: The Mountain King | PS5, PS4

The Thaumaturge | PS5

Flintlock: The Siege of Dawn | PS5

Broken Sword – Shadows of the Templar: Reforged | PS5, PS4

Enotria: The Last Song Standard Edition | PS5

PlayStation Premium | Klasiky

Time Crisis | PS5, PS4

Dostupné pro Xbox Insider: Nové aktualizace konzole Xbox přinášejí aktualizované spouštění, odznaky Gamerscore a další
news.xbox.com/en-us/…

+ - 0
jarekjarek - 13.05.2026 v 16:37:04 - new

Podle nějakého leakera KeplerL2

Podle jeho odhadu by PS6 v krajním případě mohla zůstat u 1 TB SSD, ale místo původně očekávaných 30 až 32 GB paměti by mohla dostat 24 GB RAM a 128bitovou paměťovou sběrnici. Takový krok by při aktuálních cenách GDDR7 mohl snížit výrobní náklady přibližně o 60 dolarů. Zároveň by Sony mohlo zvýšit výtěžnost čipů, jelikož by bylo možné použít i kusy s vadným jedním paměťovým řadičem. Podobně to popisují i ​​dnešní zprávy, podle kterých by se nemuselo jednat o velký redesign APU, ale o deaktivování jednoho paměťového řadiče.

Omezení sběrnice by však znamenalo i nižší paměťovou propustnost, což by se mohlo projevit při náročnějších hrách, větších světech, ray tracingu nebo budoucích neurálních funkcích. KeplerL2 však tvrdí, že vývojáři by pravděpodobně upřednostnili 24 GB RAM před 16 GB s širší sběrnicí, i za cenu nižší propustnosti. Větší množství paměti může být pro moderní hry důležitější než samotná šířka sběrnice, zejména u textur, otevřených světů a delší životnosti konzoly.
www.neogaf.com/threa…

Já tomu prd rozumím ale stejně si řeknu svoje :⁠-⁠D
Měla by mít PS6 hned 32GB RAM a ne jen 24.jenze oni si možná řeknou 32GB RAM jim dáme u PROčka.a 1TB SSD je málo.tak aspoň minimálně 2TB.jedině že by jejich patent 100GB hru smrsknout na 100mb uvedli v praxi.
"Objevili jsme nový patent, který se zabývá změnou způsobu, jakým hry využívají úložiště. Cílem je najít ideální rovnováhu mezi lokálním stahováním a cloud hostingem, což by snížilo 100 GB stahování na pouhých 100MB bez penalizace za latenci.

Sony se zmiňuje o streamování dat náročných na prostor, jako jsou textury a audio, zatímco malý launcher a kritické soubory s jádrovou logikou se stáhnou. Tímto způsobem mohou hry běžet lokálně bez jakékoli latence. Nebude docházet k žádnému zpoždění vstupu ani zpoždění snímků, protože technické soubory používané během hraní zůstávají v systému."

+ - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
© 2013 FakeHrej.com - Fenek