Fakehrej na Steamu

PS4/X1 - přehled her

PS4/X1 - rozlišení, fps

Žebříčky prodejnosti

Gamebazar.CZ



32
28
18
9




 Online:



Listování novými příspěvky:

«
»


^
Zprávy: přijaté | odeslané

Příjemce:







Vyhledávání



Prohledat tagy

Fulltext





Uživatelské jméno:

Heslo:

Zůstat přihlášen/a:





 Online:


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
jarekjarek - 06.05.2026 v 20:30:49 - new
* editováno 06.05.2026 v 20:35:39

PS5 pod Linuxem a jede na tom PS3 Motorstorm Pacific Rift
x.com/retropierdolni…

Že by PS6 dorazilo hned ve více verzích?
indian-tv.cz/clanek/…

Já myslím, že vyjde klasicky PS6, pak po 3letech nebo jak to vychází Slimka a nakonec PRO.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 21:20:08 - new

Jsi to četl vůbec? :D Ten rozdíl je kvůli tomu, že to má být handheld.

+ - 0
jarekjarek - 06.05.2026 v 21:27:43 - new

Aha to sem přehlédl :⁠-⁠D já si nemyslím, že PS6 handheld uspěje.ale jako kdyby na tom šly hry od PS1 po PS6.
Ale ty by si do toho šel určitě že?

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 21:43:45 - new

Asi bych další handheld neužil. Stačí mi Switch 2 a Windows handheld.

+ - 0
jarekjarek - 06.05.2026 v 21:48:00 - new

Tady máš slevy Nintendo ale asi nic moc.
www.alza.cz/gaming/n…

A ty máš i Xbox seX?

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 23:38:49 - new
* editováno 06.05.2026 v 23:39:10

Xbox je k ničemu. Mám OneS na backcompat.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 15:55:02 - new

Zdá se mi to, nebo to tu poslední dobou půlku času nefunguje? Každou chvíli server error.

+ - 0
jarekjarek - 06.05.2026 v 16:30:38 - new

Jo a nejlepší je když sem něco předtím editoval a dal odeslat.šup chyba a smazal se celý příspěvek.

+ - 0
TragedyTragedy - 06.05.2026 v 16:37:31 - new

Jako bys byl na Fakehrej poprvé... Před odesláním vždy Ctrl-C :D

+ - 0
jarekjarek - 06.05.2026 v 16:54:37 - new

No na mobilu dal sem příspěvek.pak sem přidal další měl zkopírovanou a pak šup chyba.sem nečekal že to zrovna hodí chybu.nesmím tu dávat tolik příspěvků :⁠-⁠D

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 16:41:56 - new

Na mobilu celkem otrava.

+ - 0
LennyKLennyK - 06.05.2026 v 15:58:38 - new

sem tam jo. Ale už jsem si zvykl :D

+ - 0
LennyKLennyK - 06.05.2026 v 10:33:25 - new

Apple zaplatí 250 milionů dolarů (5,8 miliardy Kč) jako vyrovnání hromadné žaloby kvůli klamání zákazníků o AI funkcích v iPhonech 15 a 16. Žaloba tvrdila, že Apple prezentoval neexistující schopnosti, přesto je označoval za průlomové.

Když už se i ovce bouří, tak to je co říct...

+ - 0
jarekjarek - 06.05.2026 v 11:53:03 - new
* editováno 06.05.2026 v 11:53:26

A SONY bude cálovat ale jen američanům
cz.ign.com/playstati…

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 11:39:51 - new

Není poprvé, už bylo třeba s klávesnicemi. Tohle v US jede víc.
Někdo se teď chce soudit s Nintendem, že dostali vratku za cla, která ale přenášela na zákazníka vyšší cenou.

+ - 0
LennyKLennyK - 06.05.2026 v 15:51:15 - new

No jasně, v US se soudí kvůli všemu… jenže rozdíl je, že Apple si dlouhodobě buduje image ‘it just works’ a prémiový kvality – a pak ti prodává funkce, co reálně neexistujou nebo fungujou napůl - ‘revoluční AI’, co existuje asi tak jako jednorožci – hlavně v keynote prezentaci.

zaplatíš premium a dostaneš slib do budoucna. V podstatě crowdfunding, akorát tomu říkají inovace.

+ - 1
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 15:53:26 - new

To jo, to je děs. Jen píšu, že se to konkrétně Applu už stalo, Butterfly klávesnice, Battery gate se zpomalení starších iPhonů. U bend gate je spíš náhoda, že k tomu nedošlo.

+ - 0
LennyKLennyK - 06.05.2026 v 15:58:21 - new

to já nerozporuju, těch průserů už meli mraky. zákaz prodeje jejich hodinek, protože vykradli patent, nefungující budík (!?), průser s antenama kdy něšlo ani volat, atd. Jenom, že si hrajou na prémiovku a ve finále žádná hitparáda. Neřikám, že konkurence je nějak světoborná, ale tam si na nic nehrajou.

+ - 1
jarekjarek - 05.05.2026 v 22:33:41 - new

Generální ředitelka Xboxu Asha Sharma sestavuje kolem sebe novou skupinu lídrů a většina z nich, stejně jako Sharma, pochází z prostředí umělé inteligence
www.gamespot.com/art…

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 07:42:43 - new

Tak není překvapivý, že si k sobě bere někoho, koho zná a věří, že udělá dobrou práci. Standardní praxe.

+ - 0
LennyKLennyK - 06.05.2026 v 08:28:11 - new

otázka jak moc jsou ty lidi kvalifikovaný. Nikdo z nich zkušenosti s hrama nemá. Ale vzhledem k tomu, že xbox už je dávno pohřbený, tak je to uplně jedno. Aspoň někam ty lidi uklidili a nebudou škodit.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 08:44:34 - new

U předchozího vedení spíš vadilo, že měli zkušenosti s hrami, ne? Management není hraní. A když předtím nastupovali do AI, tak s tím asi taky moc zkušeností neměli :D

+ - 0
LennyKLennyK - 06.05.2026 v 10:35:58 - new

Management není o hraní, ale pokud absolutně nechápeš, jak ten trh funguje, tak tam nemáš co dělat. S AI zkušenosti neměli, ale s tehcnologiemi, které AI využívá, jistě ano. Nebo myslíš, že ti na všechno stačí vysoká škola života a člověk rozumí najednou všemu?

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 06.05.2026 v 10:39:15 - new

Pokud 5 lidí v divizi s tisíci nerozumí hrám, ale managementu ano, tak to bohatě stačí. Nedostali se tam, kde jsou, bez toho, aby se učili novým věcem.

+ - 0
LennyKLennyK - 06.05.2026 v 12:52:43 - new

To dává smysl. Proč tam dávat někoho, kdo tomu rozumí, když tam můžu dát někoho, kdo o tom nic neví. Makes sense.

+ - 0
jarekjarek - 05.05.2026 v 20:07:59 - new
* editováno 05.05.2026 v 20:39:27

To save Xbox, Asha Sharma doesn't have to defeat PlayStation or Steam — she has to defeat Microsoft itself.
www.windowscentral.c…

A pozítří...

Xbox spouští nový vývojářský videoformát Xbox Game Dev Update , ve kterém bude shrnovat technické novinky, nástroje a informace přímo od týmů pracujících na Xbox platformě. První epizoda bude mít premiéru 7. května v 18:00 CEST na YouTube kanálu Xboxu a zaměří se zejména na novinky z GDC.

Project Helix představí Chris Charla a Jason Ronald jako iniciativu postavenou na vlastním AMD SoC a připravovanou pro příští generaci DirectX.

Vývojářské nástroje Xboxu přiblíží Travis Bradshaw, přičemž zmíní PlayFab foundation mode, Xbox PC Remote Tools a April GDK.

DirectX State of the Union shrne Shawn Hargreaves, včetně DirectStorage, komprese assetů, streamování a batched I/O.

Xbox Marketplace představí Brady Woods s novinkami jako lepší wishlisty, samoobslužné promo nástroje, realtime dashboardy a širší podpora konzolí, PC, mobilů i cloudu.

Xbox na GDC shrne Annette Porter přes hlavní momenty a aktivity Xboxu směrem k vývojářské komunitě.

+ - 0
jarekjarek - 05.05.2026 v 15:52:12 - new
* editováno 05.05.2026 v 16:36:44

Steam ovladač se vyprodal za 30 minut, servery při spuštění nevydržely
zing.cz/article/stea…

Proč si PC hráči musejí počkat na Grand Theft Auto VI? Marketingovou exkluzivitu má PlayStation
indian-tv.cz/clanek/…

+ - 0
LennyKLennyK - 05.05.2026 v 14:38:26 - new

Tak co? www.youtube.com/watc…
Bude to sračka, nebo pecka?

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 18:14:15 - new

komercne uspesny to urcite bude, Americani pak budou mozna i schopny najit Recko na mape, ale posledni Nolanovka co me nenudila k smrti, nebo naopak jsem nemel pocit ze cumim na ubulenou limonadu byl Inception. Jelikoz jsem original cetl, nevidim proc se na tuhle jiste myslenkami lobotomizovanou verzi, delanou pro sirokou verejnost, hlavne pak pro kulturne kastrovany americany, vubec koukat.

+ - 0
JHfr3akJHfr3ak - 05.05.2026 v 20:43:36 - new

U Inception mě bohužel neskutečným způsobem srala postava co hrál Joseph Gordon-Levitt. On byl v podstatě chodící expozice. Celej film pořád jenom něco vysvětloval. Když to dělal tý holce tak jsem to ještě bral, ale když začal polopaticky recitovat i DiCapriovi kterej to všechno věděl tak jsem měl chuť ho něčím vzít po hlavě.

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 20:52:39 - new
* editováno 05.05.2026 v 20:56:07

Tak k dokonalýmu filmu to mělo daleko, ale jak přesně píšeš, tohle byl takovej první ukazatel jakým způsobem plánuje to řemeslo dělat. Po exposition-dump filmech chtěl tichou parádu jménem Dunkirk, aby byl zase v dalším filmu ukecanej, ale pozpátku (Tenet) a když jsem viděl ukázky Oppenheimera, tak jsem se málem zblil. Dialog typu :

"Musíme nastartovat vědu."
"Ale nemáme pro to dost neutronů!"
"Chce to zavolat Einsteina, to je hlava!"
"Pravda, to je ten fyzik žid z německa ne?"
"JJ, pracoval na patentovým úřadě a pak se ochomejtal kolem kvanťáků, kterým se smál."
"A který kvaňtáci?"
"Znáš toho Shrodingera?"
"Jo, myslíš toho s kočkou v krabici?"
"JJ, ten s tím izotopem polonia?"
"Jo!"
"Tak jo, yeehaw!"

Takže to není úplně pro mě. Za to jsem viděl ukázky Duny a to mi přišlo celkem citlivý, tak možná juknu na to.

EDIT: Ale režíruje strašně dobře, to je fakt. Skvělé řemeslo, vizuálně a narativně.

+ - 0
JHfr3akJHfr3ak - 05.05.2026 v 23:11:03 - new

Ale to jo. To já mu taky neupírám. Hlavně absence digibordelu je něco co už v tom velkým Hollywoodu skoro neuvidíš. Až tady nebudou lidi jako Tarantino a jemu podobný tak budeme mít po ptákách...

U Nolana mám problém že pro mě ty jeho filmy jsou většinou na jedno podívání a už je nechci znova vidět.
Krom Dark Knighta kterej ukázal že u filmy s pláštěnkářema se daj udělat aby se z toho člověk nezeblil a Prestige, kterej mi Nolan točil na míru. A samozřejmě Memento. To jsou filmy co od něj můžu fakt dost.

+ - 1
LennyKLennyK - 05.05.2026 v 20:13:33 - new

tys četl original v té starořečtině, která se používala před 2800 lety a v tom daktylském hexametru? tak to klobouk dolů.

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 20:31:31 - new

věr tomu nebo ne, ale kdysi jsem studoval antickou etiku na FFÚK a ano, starořečtina byla něco, co jsem se učil. Dodnes si pamatuju etymologii slova "Deus", velmi zajímavé. Ale ne, nikdy jsem studia nedokončil a nakonec jsem si to dal pěkně přeložené od Odeonu, tehdy myslím od Mertlíka.

Mám spousty antické literatury, hlavně římskou, a až na ruskou a francouzskou je to má nejoblíbenější. Latinsky ale umím taky blbě, takže taky v češtině.

+ - 0
TragedyTragedy - 05.05.2026 v 15:19:39 - new

Bude to každopádně pěkný. Příběh je danej, tak stačí když to dobře natočí.

+ - 0
panFilutapanFiluta - 05.05.2026 v 09:09:42 - new
* editováno 05.05.2026 v 09:50:49

Vypadá to, že mi skoro po dvaceti letech začíná odcházet PC, tak si k vám jdu pro radu, protože to vůbec nesleduju.
Na netu jsem našel nějaké tipy na sestavy, dává to smysl, případně co vyměnit?
www.geekboy.cz/herni…
Chci ať na tom rozjedu hlavně 4k videa, hry jen výjimečně, na to mám Playstation.

+ - 0
panFilutapanFiluta - 05.05.2026 v 17:58:00 - new

A ty značky asrock, xfx, g.skill jsou v pohodě, nejsou to nějaké mrtki?

+ - 0
TragedyTragedy - 05.05.2026 v 09:36:13 - new

Podle mě úplně cajk. V podstatě mám něco hodně podobnýho tý levý AMD sestavě.

+ - 0
panFilutapanFiluta - 05.05.2026 v 09:53:57 - new

Omylem jsem tam dal tu dražší verzi, opraveno :D

+ - 0
TragedyTragedy - 05.05.2026 v 10:46:16 - new

Aha. No osobně bych dnes šel do 16GB grafárny. Vím, že to nemáš úplně na hry, ale 8GB mi přijde dnes už málo. Ono je bohužel úplně nejblbější čas na nový PC :(

+ - 2
Rocker93Rocker93 - 05.05.2026 v 12:31:50 - new

Obecně je na tom teď PC platforma dost špatně. Takže jsem byl nucenej přejít na Mac.

+ - 0
LennyKLennyK - 05.05.2026 v 13:25:46 - new
* editováno 05.05.2026 v 13:30:55

evidentně n/a. kluk neví.

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 13:05:54 - new

Obecně je na tom teď Mac platforma dost špatně. Takže jsem byl nucenej přejít na Linux.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 05.05.2026 v 13:24:17 - new

Problém je, že jediný dobrý CPU jsou od Applu :D

+ - 0
LennyKLennyK - 05.05.2026 v 13:32:49 - new

pokud se bavíme o mobilním zařízení pro studentku, která nikdy nebude hrát a má to jen na instagram a facebook, tak určitě. Asi jsem na špatné stránce.

+ - 1
Rocker93Rocker93 - 05.05.2026 v 14:49:50 - new

Cože? Nejrychlejší consumer CPU je dobrý jen na Instagram?

+ - 0
LennyKLennyK - 05.05.2026 v 15:36:52 - new

Cože? píšu tam i facebook....

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 05.05.2026 v 16:15:21 - new

No, zkrátka nesmysly.

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 13:39:14 - new

Myslím, že přesně o tom se bavíme.

+ - 0
LennyKLennyK - 05.05.2026 v 13:43:01 - new

no je pravda, že filuta to na hry nechce, takže jo :D Jsem za debila :D

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 13:48:53 - new

to je dobrý, buď v klidu, já zas udělal double post :D jsi zde správně, neboj :D

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 13:38:59 - new
* editováno 05.05.2026 v 13:49:03

DOUBLE TROUBLE LOL

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 13:25:32 - new

Jo, mají to pěkně rozehraný. Škoda, že je to zavřená platforma.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 05.05.2026 v 13:27:34 - new

Ale to dobrý na Macu je bohužel dost díky té uzavřenosti. PC se i dnes různě sere kvůli driverům úplně základních komponent a na Macu je nemusíš řešit.
Nicméně i tak mi ten OS přijde ve výchozím stavu děsnej proti Windows, ale ten výkon prostě jinde nenajdeš.

+ - 0
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 13:50:02 - new

Tak jasně, typická výhoda konzole - optimalizace veškerých zdrojů. Nouze vždy donutí člověk využít věc naplno.

+ - 0
jarekjarek - 05.05.2026 v 09:20:41 - new
* editováno 05.05.2026 v 09:22:14

Jo 4K porn :⁠-⁠D
Slevy, slevičky
www.alza.cz/pocitace…

www.datart.cz/maxi-v…

+ - 0
panFilutapanFiluta - 05.05.2026 v 09:38:09 - new

Tak samozřejmě!

Jardo, potřebuju konkrétní typy, co jo a co ne. Vyfiltrovat sestavy v elektru si zvládnu sám :D A navíc potřebuju spíš jen komponenty bez zdroje, ten jsem kupoval nedávno, nebudu ho platit znova a ještě si připlácet za to, že mi to někdo seskládá.

+ - 0
jarekjarek - 04.05.2026 v 19:39:49 - new

Forza Horizon 6 je GOLD

Xbox Series X

Quality – 4K rozlišení, lepší detaily a 30 fps

Performance – Dynamické 4K rozlišení a 60 fps

Xbox Series S

Quality – 1440p a 30 fps

Performance – Dynamické rozlišení 1080p a 60 fps.

A jaký je soundtrack...
forza.net/news/forza…

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 04.05.2026 v 20:05:38 - new

No nejlíp to bude vypadat na PS5 Pro :D

+ - 0
jarekjarek - 04.05.2026 v 20:13:59 - new

Ale prdlajz.na PC ;⁠-⁠)

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 04.05.2026 v 20:19:38 - new

Na tvým určitě ne :D

+ - 0
jarekjarek - 04.05.2026 v 20:28:56 - new

No já žádné nemám.ale chce si to hry užívat hry ne jen kvůli grafice.mě třeba by už stačila grafika jakou má TLoU2, Uncharted 4, RDR2

+ - 0
much0Jmuch0J - 04.05.2026 v 20:51:09 - new

to je zrovna to nejhezčí, co minulá generace vysrala. A to si vem, že takový hry jeli na průměrným, až podprůměrným HW z roku 2013.

+ - 0
jarekjarek - 05.05.2026 v 09:15:54 - new

Bo oni jsou mistři ale na PS5 furt nic.asi budou vydávat jednu hru za generaci.teda Naughty Dog.R* ten bude žít z GTA VI 20let :⁠-⁠D

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 05.05.2026 v 09:58:07 - new

Dokud bude Drunkman v Naughty Dogu, tak jsou v hajzlu.

+ - 1
much0Jmuch0J - 05.05.2026 v 15:34:31 - new

ta jeho obsese fludnim genderem mu vyslouzila prezdivku "Dragman"

+ - 0
jarekjarek - 04.05.2026 v 18:20:54 - new

Podle nových anonymních hodnocení zaměstnanců na Glassdooru má Rockstar v závěrečné fázi vývoje GTA 6 tlačit QA týmy do výrazných přesčasů. Hra má aktuálně stanovené datum vydání na 19. listopad 2026 a Take-Two se podle všeho snaží zabránit dalšímu odkladu.

Nejvážněji vyznívá hodnocení QA analytika , který tvrdí, že pracoval přímo na GTA 6. Podle něj se od zaměstnanců očekávají neplacené přesčasy, tempo se v posledních týdnech výrazně zhoršilo a někteří kolegové měli pracovat až do třetí ráno poté, co již odpracovali běžnou změnu. Kritizuje i nereálné termíny, kdy mají týmy stihnout práci běžně rozloženou na pět až šest měsíců během dvou až tří měsíců. V hodnocení dodal, že poslední týdny měly negativní vliv na jeho psychické zdraví:

Plusy

Jídlo zdarma je fajn.
Je zde prostor pro růst, ale omezený.
Pracujete na nejočekávanějším zábavném projektu na světě.
Minusy

Očekává se od vás práce přesčas bez zaplacení.
Pracovní harmonogram je od minulého měsíce chaotický.
Někteří kolegové museli po ranní směně pracovat až do třetí ráno.
Očekávají od nás, že dokončíme úkoly, které obvykle trvají 5 až 6 měsíců, za 2 až 3 měsíce.
Pokud si stěžujete vedoucímu oddělení, je to zbytečné.

Takové zprávy při velkých hrách nejsou nečekané, ale při Rockstaru a miliardových rozpočtech kolem GTA 6 působí kritika neplacených přesčasů zvlášť problematicky.

Zároveň si můžeme připomenout loňské propouštění části zaměstnanců v Británii a Kanadě, které Rockstar vysvětloval leakom informaci, zatímco zaměstnanci to označovali za potlačování odborů. Tito zaměstnanci nyní Rockstaru mohou chybět. Uvidíme, jestli to nakonec zaměstnanci stihnou.

+ - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
© 2013 FakeHrej.com - Fenek