Fakehrej na Steamu

PS4/X1 - přehled her

PS4/X1 - rozlišení, fps

Žebříčky prodejnosti

Gamebazar.CZ



32
28
18
9




 Online:



Listování novými příspěvky:

«
»


^
Zprávy: přijaté | odeslané

Příjemce:







Vyhledávání



Prohledat tagy

Fulltext





Uživatelské jméno:

Heslo:

Zůstat přihlášen/a:





 Online:


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
LykantropLykantrop - 05.03.2026 v 19:17:03 - new

další české rpg už má early acces, vyzkoušejte.
youtu.be/Va26YWJmVJo

+ - 1
jarekjarek - 05.03.2026 v 18:46:29 - new

Ale tohle se mi líbí.9min gameplay Forzy
youtu.be/ZCU-woy4BPo…

+ - 0
jarekjarek - 05.03.2026 v 14:52:38 - new

Rockere, smutné je že vyjde PS6 a už v den vydání bude zastaralý.

+ - -1
TragedyTragedy - 05.03.2026 v 14:56:39 - new

Vy jste tragédi :))

+ - 0
FenekFenek - 05.03.2026 v 17:00:43 - new

No hlavně to píše ocas, který hraje na PS4, v době PS3 hrál na PS2 a na mobilu GTA.

Co na to chceš říct? Takové lidi asi opravdu nemusí trápit, jestli je nová konzole zastaralá, když prakticky hrají na über zastaralém HW celý život :-D

+ - 1
jarekjarek - 05.03.2026 v 18:15:00 - new

Nj když na PS5 je prakticky hovno, remake, remaster, skvělá hra, hovno , remake , remaster...moc tahle generace nepředvedla.

+ - -2
Rocker93Rocker93 - 05.03.2026 v 23:07:31 - new

Mluvíš o exkluzivitach, kterých je všude nula. Her je spousta.

+ - 0
LykantropLykantrop - 05.03.2026 v 17:24:39 - new

:D jak dostal jarin.

+ - 0
jarekjarek - 05.03.2026 v 18:16:18 - new

Ale hovno a kdyby PS5 byla skvělá konzole s úžasnym portfoliem her tak ji máš doma.

+ - 0
FenekFenek - 05.03.2026 v 18:33:05 - new

Žádná lepší konzole momentálně není.

+ - 6
jarekjarek - 05.03.2026 v 15:06:07 - new
* editováno 05.03.2026 v 15:06:36

Ale tím neříkám, že je to úplně špatně.tak to bude vždy ale aspoň vydrží aspoň 7let.taky to PC stojí mnohonásobně víc.
Ale musí přijít s něčím wow.třeba při launchi Gran Turismo 8 s fotorealistickou grafikou.nebo třeba nějaká mistrovská hra od Naughty Dog.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 05.03.2026 v 16:40:38 - new

Nemusí :D Upřímně, mně na konzolích vadí pouze příliš vysoká cena her. A hlučnost PS5 Pro.

+ - 0
gygantgygant - 05.03.2026 v 22:16:56 - new

A jak topí!

+ - 0
jarekjarek - 05.03.2026 v 18:27:30 - new

To myslíš...Coil Whine (bzučení/pískání): Někteří uživatelé hlásí vyšší, bzučivý zvuk, který může být slyšitelný z několika metrů.

Bo jinak sem četl, že má být PROčko tiché.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 05.03.2026 v 20:39:04 - new

Ne, coil whine jsem měl na base PS5. Ale hry vylepšené pro Pro dělají někdy slušné letadlo.

+ - 0
jarekjarek - 05.03.2026 v 20:50:50 - new

Tvl tak oni to neumí udělat tak aby to tak nehlučelo.
A to coil whine je na reklamaci?

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 05.03.2026 v 23:07:08 - new

Asi jo, nevím. Vyměnil jsem za Pro :D

+ - 0
gygantgygant - 04.03.2026 v 23:41:21 - new

Dohrál jsem The Alters. Příjemné překvapení, ohromně jsem se bavil (hráno na normal). Skvělé. Ani to nebudu rozpitvávat, šel jsem do toho jen s minimálním povědomím, o co půjde, a nejspíše ještě o to lepší to bylo.

+ - 0
FenekFenek - 04.03.2026 v 19:37:42 - new

Prodeje Asus Rog Ally X nejsou dobré:
www.notebookcheck.ne…

+ - 0
FenekFenek - 04.03.2026 v 19:31:55 - new

Na konzolích se prodává 4x tolik her za plnou cenu, jako na PC.

flipbook-livid.verce…

+ - 0
LennyKLennyK - 04.03.2026 v 19:59:33 - new

2025:
Console revenue $45B YoY Growth +4.2%
PC market revenue $43B YoY Growth +10.4%

www.pcgamer.com/gami…

+ - 0
FenekFenek - 04.03.2026 v 20:03:51 - new

Umíte číst? :)

Tady je řeč o tom, kolik se prodá her za plnou cenu na PC a kolik na konzolích. Ne o tom, kolik je revenue na které platformě.

+ - 0
HordaHorda - 04.03.2026 v 19:45:55 - new

Jsou to jen data z UK, kde jsou silné konzole. Z pohledu globalu nic neříkající udaj, respektive je to asi stejné hodnotný udaj, jako poslat data z Číny a tvrdit, tě PC trh má 95% a konzole dělají jen 5% (to jsem si teď vymyslel, pc trh tam bude asi ještě silnější :-D)

Capcom na PC generuje více, nez na všech konzolích dohromady.

+ - 0
FenekFenek - 04.03.2026 v 19:57:27 - new

Ano jsou to data z UK. Srovnání s Čínou je debilita.

Poměry prodejů v ostatních západních státech budou dost podobné, jako v UK.

+ - 0
jarekjarek - 04.03.2026 v 19:28:51 - new

Dojmy z Crimson Desert
indian-tv.cz/clanek/…

+ - 0
LennyKLennyK - 04.03.2026 v 10:19:52 - new

We have made the decision to permanently shut down Highguard on March 12.

That escalated quickly.... Začíná to být v tom herním byznysu presycene prumernosti. Očekávám další průsery tento rok.

+ - 0
sakiczsakicz - 04.03.2026 v 10:25:04 - new

Marathon? Ale podle autoru je Highguard paradni hra, a za neuspech muze jednoznacne kauza okolo prezentace na VGA.

+ - 0
TragedyTragedy - 04.03.2026 v 13:11:35 - new

Tak ona to v principu asi není debilní hra, ale podobných her jsou mraky. Kolik si myslí, že se takových her na trhu uživí?

+ - 1
WidlCZWidlCZ - 04.03.2026 v 17:21:44 - new

Koukal jsem schválně na SteamDB a na začátku 100 000 hráčů denně, teď kolem 500 :) Mně hlavně přijde, že všechny tyhle hry vypadají strašně stejně.

+ - 0
jarekjarek - 04.03.2026 v 05:28:14 - new

Pozor ti co mají děcka...
www.novinky.cz/clane…

+ - 0
LennyKLennyK - 04.03.2026 v 09:58:42 - new

Takže nekupovat Nintendo. Ok.

+ - 0
sakiczsakicz - 04.03.2026 v 10:05:48 - new

Rozumim. Syn bude bez Nintenda.

+ - 0
jarekjarek - 03.03.2026 v 19:35:22 - new
* editováno 03.03.2026 v 19:38:36

Dneska vyšel Legacy of Kain: Defiance Remastered.metacritic PS5 verze z 6 recenzí 72/100
www.metacritic.com/g…

RE Requiem porovnání PS5 Pro VS PC Ultra
youtu.be/LOQ2hztPrZw…

+ - 1
Rocker93Rocker93 - 04.03.2026 v 09:49:07 - new

Smutný no, ta práce se světlem na PC je jiná liga.

+ - 1
TragedyTragedy - 04.03.2026 v 10:48:28 - new

Tak smutný by spíš bylo, kdyby to na 3x dražším HW jelo stejně, ne? :)

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 04.03.2026 v 16:45:04 - new

Spíš je smutný, že ani rok stará upper class konzole nedokáže něco podobného.

+ - 0
FenekFenek - 04.03.2026 v 18:00:31 - new

RTX 5090, stojí 80+ tisíc, ne? Procesor, ram, ssd, atd ani nemluvím.

Mě to jako nepřekvapuje :) že to na HW za 17 nevypadá tak dobře.

+ - 0
Rocker93Rocker93 - 04.03.2026 v 18:50:14 - new

Jo, překvapení to není. Jen bývaly časy, kdy ta optimalizace konzolí dokázala dát super výsledek. A tohle je taky vlastně super, ale když je to jen na jedné, nejdražší konzoli, tak to tolik neposadí na zadek.

+ - 0
HordaHorda - 04.03.2026 v 20:00:43 - new

Jenže roky je konzole prakticky jen PC. Tam se už žádné zázraky dělat nedaji, jako v minulosti.

U Pro se tvrdí, že ekvivalent by mohla být RTX 4070 (asi papírové), ale je nějaká hra, co by Pro zvládla rozjet lépe, než RTX 4070? Ne, je to naopak. 4070 vše rozjede podstatně lepe

+ - 0
FenekFenek - 04.03.2026 v 20:02:18 - new

PC, za které můžeš dát násobky toho, co za konzole měly vždy vyšší výkon, než konzole. Že to některým pomalejším lidem do teď unikalo, je druhá věc :)

+ - 0
HordaHorda - 04.03.2026 v 20:43:36 - new

Jaké násobky? Lepší PC, než Pro s 5060 sestavis do 25K v pohode. Samozřejmě když chceš něco lepšího, pak to jsou násobky.

Výkon byl vždy lepší, ale ty rozdíly jsou dnes markantnejsi. Dnes, kdybys kupoval herní PC, tak by ses musel jo snažit, aby byla horší než konzoke, prakticky bys musel cíleně sestavovat kancelářské PC :-D

+ - 0
FenekFenek - 04.03.2026 v 19:41:57 - new

Podle mě je možná spíš potřeba pochválit Capcom, jakou práci si dal s optimalizací pro všechny platformy. Všude to vypadá a jede dobře. A kde je možnost přidat něco navíc, tam to dali.

U jiných her se na to celkem sere a na PC se většinou udělá jen cheap port z konzolí.

+ - 0
HordaHorda - 04.03.2026 v 19:54:29 - new

Mas to popletené. Ten cheap port se dělá vždy jen na konzole. Prakticky se vezme jen PC verze, tam se sníží nastavení na nizke/střední, nastaví se nižší rozliseni, aby to HW konzoli zvládl a to je tak nějak vše, co se s optimalizaci děje :-D

+ - 0
FenekFenek - 04.03.2026 v 20:00:51 - new

To opravdu ne :-D PC porty se v poslední generaci na PC škubou, jak škubánek :)

Viz Digital Foundry, kde už jsou z toho zoufalí.

Prostě PC je platforma druhé kategorie, pokud jde o mainstream hry. Jsou tam výjimky, které mají na PC větší základnu, ale jinak se jedou primárně ty desítky milionů krabic, které mají stejný HW. To je snad jasné :) a není to nic, co by se nevědělo.

+ - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
© 2013 FakeHrej.com - Fenek